Vprašajte nas

Odgovorjeno
Ali obstaja kakšna oblika nadomestila za otroka, ki ni bil sprejet v vrtec?
Oddal/a: Izbrisan
Občina Kamnik s 1. septembrom 2020 ponovno uvaja mesečne subvencije za otroke, ki ne obiskujejo organizirane predšolske vzgoje in varstva v Občini Kamnik. Višina subvencije znaša 20 odstotkov cene programa za predšolsko vzgojo za I. starostno skupino. Do subvencije bo upravičen otrok, ki ima vsaj z enim od staršev stalno prebivališče v občini Kamnik, ki ni vključen v eno izmed oblik organizirane predšolske vzgoje in varstva v okviru dnevnih ali poldnevnih programov in občina zanj ne zagotavlja sredstev za doplačilo oskrbnih stroškov, otrok, ki je dopolnil starost najmanj 11 mesecev in ni starejši od 3 let ter pod pogojem, da se je porodniški dopust enega od staršev iztekel.

Prav tako občina v skladu z zakonom o vrtcih, sofinancira varstvo pri varuhih predšolskih otrok. Pogoj za sofinanciranje (v višini 20 odstotkov cene programa, v katerega bi bil otrok vključen, če bi obiskoval vrtec) je, da je otrok na Centralnem čakalnem seznamu vrtca. Vlogo za sofinanciranje (na podlagi pogodbe) odda varuh predšolskih otrok, to je oseba registrirana kot varuh pri Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport.
Odgovorjeno
Koliko znaša enkratna pomoč ob rojstvu otroka?
Oddal/a: Izbrisan
V letu 2024 znaša enkratna pomoč ob rojstvu otroka 100 evrov.
Odgovorjeno
Kako si lahko občan občine Kamnik uredi osnovno zdravstveno zavarovanje?
Oddal/a: Izbrisan
Vloge za osnovno zdravstveno zavarovanje se s 1. 1. 2012 vlagajo na Centru za socilano delo Kamnik.
Odgovorjeno
Kdo lahko zaprosi za dodelitev enkratne denarne pomoči v občini Kamnik?
Oddal/a: Izbrisan

Upravičenci do denarne pomoči so tisti občani s stalnim prebivališčem v Občini Kamnik, ki trenutno nimajo zadostnih sredstev za preživljanje in so se, ne po lastni krivdi, zaradi spleta neugodnih okoliščin (dolgotrajna bolezen, invalidnost, smrt v družini, brezposelnost ipd.), znašli v takšnem položaju, da ne morejo poravnati najnujnejših obveznosti.

Denarna pomoč se lahko dodeli za:

  • nakup šolskih potrebščin,
  • šolsko prehrano za otroke v osnovni šoli,
  • ozimnico ali kurjavo,
  • nakup prehrambenih izdelkov (brez alkohola in tobaka),
  • premostitev trenutne materialne ogroženosti,
  • pomoč pri elementarnih nesrečah, požarih in drugih izrednih situacijah.

Upravičencem, ki so brez lastnega dohodka in upravičencem, ki z lastnim dohodkom ne dosegajo minimalnega dohodka za posameznega družinskega člana po zakonu, ki ureja socialno varstvo, višino denarne pomoči določi strokovna služba Oddelka za družbene dejavnosti.

Župan je imenoval tri-člansko komisijo, ki določi višino denarne pomoči za vse ostale prosilce, ki presegajo cenzuse. Strokovna služba Oddelka za družbene dejavnosti o višini denarne pomoči izda odločbo.

Prosilec je lahko upravičen do enkratne denarne pomoči le enkrat letno. Denarne pomoči se nakazujejo neposredno vlagatelju v obliki denarja ali v funkcionalni obliki, neposredno izvajalcem storitve.

Vlogo za dodelitev enkratne denarne pomoči se pridobi na Občini Kamnik, Glavni trg 24, Kamnik, sprejemna pisarna, soba 1/pritličje, kjer se vloga tudi odda.

Vlagatelju je skladno z odlokom izdana odločba.

Sredstva so vlagatelju nakazana po preteku 15-dnevnega pritožbenega roka.

Odgovorjeno
Kakšni so postopki prijave obratovalnega časa gostinskega obrata?
Oddal/a: Izbrisan

V skladu s Pravilnikom o merilih in pogojih za določitev obratovalnega časa gostinskih obratov in kmetij, na katerih se opravlja gostinska dejavnost v Občini Kamnik (Ur. list RS, št. 53/10) je gostinec dolžan prijaviti obratovalni čas gostinskega obrata. Gostinec mora razpored obratovalnega časa za svoj gostinski obrat prijaviti 15 dni pred:

  • začetkom novega koledarskega leta (v primeru podaljšanega obratovalnega časa)
  • začetkom obratovanja
  • spremembo obratovalnega časa

Obrazec je na voljo na vložišču Občine Kamnik in na spletni strani Občine Kamnik (www.kamnik.si). Gostinec vloži izpolnjen obrazec na vložišču Občine Kamnik ali pa obrazec pošlje po pošti. V skladu z Zakonom o upravnih taksah se pred izdajo soglasja za obratovanje v podaljšanem obratovalnem času vplača upravna taksa. Upravna taksa se lahko vplača na vložišču Občine Kamnik ali pa na transakcijski račun št. 01100-4430309163 (sklic: 11 75426-7111002). V primeru rednega obratovalnega časa med 6. in 22. uro se upravna taksa ne zaračuna.

Odgovorjeno
Kakšni so postopki pridobitve soglasja za prodajo zunaj prodajaln?
Oddal/a: Izbrisan
Za prodajo blaga na premičnih stojnicah, prodajo s prodajnimi avtomati (mlekomati, kavomati…) in potujočo prodajalno mora trgovec pridobiti pisno soglasje lastnika ali pooblaščenega upravljavca prostora, na katerem se prodaja blago.

V primeru prodaje blaga na prireditvah (sejmi, shodi in podobno) lahko organizator prireditve pridobi pisno soglasje za vse trgovce, ki prodajajo na prireditvi.

V vlogi, ki se odda na vložišču Občine Kamnik, je potrebno navesi čas in kraj prodaje ter priložiti ustrezna dokazila, iz katerih je razvidna vrsta dejavnosti (izpis iz poslovnega registra, obrtno dovoljenje, potrdilo o registraciji dopolnilne dejavnosti…). V skladu z Zakonom o upravnih taksah se pred izdajo soglasja za prodajo zunaj prodajaln vplača upravna taksa. Upravna taksa se lahko vplača na vložišču Občine Kamnik ali pa na transakcijski račun št. 01100-4430309163 (sklic: 11 75426-7111002).

Na podlagi Zakona o trgovini (Uradni list RS, št. 24/08) in Pravilnika o minimalnih tehničnih pogojih za opravljanje trgovinske dejavnosti (Uradni list RS, št. 37/09) se potrdila o lastni proizvodnji ne izdajajo več.
Odgovorjeno
Kako se zaračuna in plača turistična taksa?
Oddal/a: Izbrisan
Odlok o turistični in promocijski taksi v Občini Kamnik (Uradni list RS, št. 43/2018) določa višino turistične takse, ki jo plačujejo turisti za vsak dan bivanja na območju Občine Kamnik. Višina turistične in promocijske takse za območje Občine Kamnik znaša 2,50 evrov na dan.

Turistično in promocijsko takso plača turist skupaj s plačilom storitev za prenočevanje. Turist je dolžan plačati turistično in promocijsko takso tudi v primeru, ko je deležen brezplačnih storitev za prenočevanje. Glede oprostitve in znižanja turistične takse ter načina plačevanja se uporabljajo določila Zakona o spodbujanju razvoja turizma (ZSRT-1, Uradni list RS, št. 13/2018) in Odlok o turistični in promocijski taksi v Občini Kamnik (Uradni list RS, št. 43/2018).

Pravne osebe in podjetniki posamezniki ter sobodajalci, kmetje in društva so dolžni odvesti turistično in promocijsko takso najkasneje do 25. dne v mesecu za pretekli mesec. Sredstva turistične in promocijske takse se nakažejo na račun TURISTIČNA IN PROMOCIJSKA TAKSA – OBČINA KAMNIK, št. 01100-8450180156, sklic na št.: 19 DŠ-07129 (DŠ – davčna številka zavezanca za plačilo).
Odgovorjeno
S katerimi ukrepi Občina Kamnik pospešuje razvoj malega gospodarstva?
Oddal/a: Izbrisan

Občina Kamnik za pospeševanje razvoja malega gospodarstva v proračunu namenja sredstva za:

  • odpiranje novih delovnih mest
  • sofinanciranje udeležb na sejmih in razstavah
  • sofinanciranje zaščite patentov in licenc
  • sofinanciranje najemnim v mestnem jedru
  • promocija ponudnikov nastanitvenih kapacitet
  • razvoj turističnih podjetniških idej

Sredstva za navedene ukrepe se razdelijo na podlagi javnega razpisa ter v skladu s Pravilnikom o dodeljevanju proračunskih sredstev za pospeševanje razvoja malega gospodarstva v občini Kamnik. Vsakoletni javni razpis je objavljen v časopisu Kamničan-ka ter na spletni strani Občine Kamnik (www.kamnik.si).

Odgovorjeno
S katerimi ukrepi Občina Kamnik pospešuje razvoj kmetijstva?
Oddal/a: Izbrisan

Ukrepi za pospeševanje razvoja kmetijstva v občini Kamnik so določeni v Pravilniku o ohranjanju in spodbujanju razvoja kmetijstva in podeželja v Občini Kamnik.

Pravilnik določa pogoje uporabe, pogoje, vrste pomoči s posameznimi ukrepi in druge ukrepe Občine Kamnik za ohranjanje in spodbujanje razvoja kmetijstva in podeželja. Za programsko obdobje do leta 2030 so v pravilniku predvideni naslednji ukrepi:

Vrste pomoči

Ukrepi:

Državna pomoč po skupinski izjemi v kmetijstvu v skladu z Uredbo Komisije (EU) št. 2022/2472

UKREP 1: Pomoč za naložbe v kmetijska gospodarstva v zvezi s primarno kmetijsko proizvodnjo (14. člen Uredbe Komisije (EU) št. 2022/2472)

UKREP 2: Pomoč za naložbe v zvezi s predelavo in trženjem kmetijskih proizvodov (17. člen Uredbe Komisije (EU) št. 2022/2472)

UKREP 3: Pomoč za dejavnosti izmenjave znanja in informiranja

(21. in 47. člen Uredbe Komisije (EU) št. 2022/2472)

UKREP 4: Pomoč za naložbe v gozdarske tehnologije ter v predelavo, mobilizacijo in trženje gozdarskih proizvodov (50. člen Uredbe Komisije (EU) št. 2022/2472)

Ostali ukrepi občine

UKREP 5: Šolanje v srednjih poklicnih in srednjih strokovnih izobraževalnih programih s področja kmetijstva in gozdarstva

UKREP 6: Sofinanciranje dejavnosti društev na področju kmetijstva

Občina Kamnik vsako leto pripravi javni razpis za ukrepe, ki so predvideni v občinskem proračunu za posamezno leto.

Odgovorjeno
Kako pridobiti dovoljenje za zaporo ceste?
Oddal/a: Izbrisan
Stranka izpolni vlogo za zaporo ceste in jo odda v vložišče Občine Kamnik najmanj 15 dni pred predvideno zaporo ceste. Vlogi mora priložiti mnenje vzdrževalca občinskih cest (KPK d.d., Cankarjeva 11, Kamnik). Pristojni organ občine preuči vlogo o zapori cesti, ter mnenje vzdrževalca občinskih cest. V primeru, da je so razlogi za zaporo utemeljeni in upravičeni (delo na cesti, prireditve itd.) ter v skladu z Odlokom o občinskih cestah (Ur. list RS, št. 19/99 in 17/06), izda odločbo o zaporo ceste, v kateri navede pogoje (ustrezna signalizacija, čas zapore itd.), ki jih mora izpolnjevati vlagatelj oz. izvajalec del v času zapore ceste.