Glavni trg 24
1240 Kamnik
Občina Kamnik je skupaj z 21 slovenskimi občinami s strani Slovenske filantropije ponovno prejela naziv »Prostovoljstvu prijazno mesto«. V Kulturnem domu Črna na Koroškem, kjer se je ob Slovesnem dnevu prostovoljstva, v okviru Nacionalnega tedna prostovoljstva, odvijala podelitev nazivov, je v imenu Občine Kamnik priznanje prevzel podžupan Aleksander Uršič.
Slovenska filantropija, Združenje za promocijo prostovoljstva, že vrsto let spodbuja razvoj prostovoljstva v Sloveniji. Prostovoljstvo se večinoma odvija v lokalnem okolju, zato je izjemnega pomena odnos občin do prostovoljskih organizacij in prostovoljcev. Nekatere občine, med njimi tudi Občina Kamnik, ki so naziv »Prostovoljstvu prijazno mesto« prejele že v prejšnjih letih, so ga tokrat potrdile, naziv je prvič pridobila Občina Divača.
Občina Kamnik je naziv prejela za zagotavljanje dobrih pogojev za delo dveh dnevnih centrov, ki sta namenjena invalidom in posameznikom s težavami v duševnem zdravju, za financiranje humanitarne razdelilnice hrane za socialno šibke in nastanitve za brezdomce, za uspešno povezovanje nevladnih organizacij in javnih zavodov in za podpiranje večgeneracijskega centra ter razvoj programov za delo s starejšimi.
Prejemnice naziva so bile letos poleg Občine Kamnik še Občina Črna na Koroškem, Občina Gornja Radgona, Občina Hrpelje-Kozina, Občina Krško, Občina Laško, Občina Radlje ob Dravi, Občina Ravne na Koroškem, Občina Sevnica, Občina Sežana, Občina Slovenske Konjice, Občina Škofja Loka, Občina Trbovlje, Mestna občina Velenje, Občina Žalec, Občina Kočevje, Mestna občina Kranj, Občina Medvode, Občina Postojna, Občina Tržič, Občina Vodice in Občina Divača.
S podelitvijo naziva »Prostovoljstvu prijazno mesto« so bile izpostavljene občine, ki po mnenju Slovenske filantropije in članic Slovenske mreže prostovoljskih organizacij prepoznavajo pomen prostovoljskega dela občanov za življenje v njihovi skupnosti, cenijo njihovo delo, podpirajo prostovoljske organizacije in namenjajo del občinskih sredstev za razvoj prostovoljstva v svoji občini. Poleg tega pa so bili z nazivi »Junaki našega časa« podeljena priznanja tudi šolam, dijaškemu domu in ostalim izobraževalnim ustanovam, ki spodbujajo prostovoljstvo učencev, zaposleni v javni upravi, ki so se posebej izkazali kot prostovoljci, so prejeli naziv »Naj prostovoljec in Naj prostovoljka, zaposlen/-a v javni upravi«, podelili so tudi nazive »Naj mentor in Naj mentorica prostovoljcev«.