Glavni trg 24
1240 Kamnik
V nedeljo, 31. avgusta 2025, je Arboretum Volčji Potok gostil Čarobni dan – tradicionalni dogodek za družine, ki je tudi tokrat navdušil z bogatim programom, ustvarjalnimi delavnicami in pestrim glasbenim dogajanjem.
Dogodek so ob slavnostni čarobni torti uradno odprli župan občine Kamnik Matej Slapar, direktor Arboretuma Volčji Potok Matjaž Mastnak in guverner Zveze Lions klubov Slovenije mag. Vlado Gobec, ki so v svojih nagovorih izpostavili pomen povezovanja, družine in dobrodelnosti. Organizatorka dogodka Barbara Novak se je prisotnim zahvalila za res izjemen obisk dogodka.
Na glavnem odru so nastopili številni glasbeni in plesni umetniki, med njimi Nika Zorjan, Alenka Gotar, Romana Kranjčan, Žigan Kranjčan, Ansambel Stil, Skupina Firbci in mnogi drugi.
Otroci so lahko raziskovali štiri tematske dežele – od ustvarjalnih delavnic in športnih aktivnosti do znanstvenih eksperimentov, nastopov in voženj z vlakcem. Med najbolj priljubljenimi so bile Dežela Pike Nogavičke, Janka in Metke, ter Dežela Petra Pana z vrvnim plezanjem, kickboxingom in plesnimi delavnicami.
.jpg.jpg)
Dogodek je znova dokazal, da Čarobni dan ni le zabava, temveč praznik skupnosti in ustvarjalnosti v objemu narave.